Jak wygląda proces skupu
firmowego sprzętu IT?

Krok 1

Lista i Wycena

Klient dostarcza nam dokładną listę urządzeń. Na jej podstawie przygotowujemy wstępną wycenę. Po jej akceptacji, przechodzimy do kolejnego etapu.

Krok 2

Logistyka

Stosujemy rozwiązania logistyczne dostosowane do oczekiwań klienta. Opcja pierwsza - klient wysyła sprzęt do naszej firmy we własnym zakresie. Opcja druga - cały proces odbioru i dostawy do naszej firmy przeprowadzają nasi pracownicy.

Krok 3

Diagnoza

Odebrany sprzęt dokładnie testujemy, czego efektem jest raport, szczegółowo opisujący stan techniczny i wizualny, który razem z ostateczną wyceną dostarczamy klientowi.

Jeśli rzeczywisty stan odebranego sprzętu odpowiada deklarowanemu (czyli zgodnemu z przesłaną przez klienta listą), wycena ostateczna pokrywa się ze wstępną.

Krok 4

Zakończenie

Po akceptacji wyceny, rozpoczynamy skuteczny i bezpieczny proces usuwania danych.

W przypadku braku autoryzacji ostatecznej oferty, zwracamy sprzęt w stanie nienaruszonym na nasz koszt.

Klient nie musi zajmować się kwestią rękojmi, gwarancji i innymi kwestiami formalnymi. Dostarczenie faktury VAT kończy projekt.

Szybkie rozwiązanie Twojego problemu

Jesteśmy w stanie przeprowadzić pełny proces nawet w ciągu kilku dni od otrzymania oferty.

Na każdym etapie współpracy gwarantujemy pełną transparentność naszych działań, a także wsparcie wykwalifikowanego opiekuna. Doradca będzie odpowiedzialny za przekazywanie niezbędnych informacji oraz zadba o prawidłowy przebieg poszczególnych etapów współpracy.

Uzyskaj darmową wycenę

Jak to robimy?

Kompleksowo i wygodnie

Od przyjęcia zgłoszenia aż po opłacenie faktury – kompleksowo obsługujemy cały proces sprzedaży poleasingowego sprzętu IT.

Jeżeli poza sprawnymi urządzeniami Twoja firma posiada także komputery i laptopy nienadające się do użytku - odkupimy je i zutylizujemy zgodnie z przepisami.

Współpracując z nami nie musisz zajmować się dopełnianiem wymogów prawnych. Na podstawie umowy Twoja firma zostanie zwolniona z tej odpowiedzialności.

Bezpiecznie

Wszystkie nośniki danych znajdujące się w przekazanym nam sprzęcie są przez nas bezpowrotnie czyszczone z jakichkolwiek danych.

Do tego celu używamy certyfikowanego oprogramowania marki Blancco – absolutnego lidera światowego w zakresie usuwania danych.

Po zakończonej operacji dyski twarde nie zawierają żadnych informacji, które można przywrócić w jakimkolwiek procesie odzyskiwania danych.

Po usunięciu informacji możemy przekazać klientowi dyski, celem przeprowadzenia przez niego ostatecznej weryfikacji.

Korzystnie finansowo

Sprzedając nam niepotrzebne komputery, laptopy i smartfony odzyskujesz zamrożone w nich środki finansowe.

Pozyskane fundusze możesz przeznaczyć na zakup nowych urządzeń do Twojej firmy.

Elastycznie

Doskonale dostosowujemy się do specyfiki środowiska pracy klienta. W związku z tym oferujemy wiele dodatkowych usług, takich jak możliwość zorganizowania wykupu pracowniczego czy odnowienie komputerów na cele charytatywne.

Nie boimy się nowych wyzwań. Jesteśmy gotowi podjąć się nawet najbardziej niestandardowego zlecenia.

Jaki sprzęt skupujemy?

Skupujemy i odnawiamy komputery stacjonarne, laptopy, telefony, tablety i akcesoria komputerowe. Ale to nie wszystko…

Dowiedz się więcej